Центр политической информации «ДАТА»
Загальна довідка архив

ІНФОРМАЦІЯ ПРО ПАРТІЇ В УКРАЇНІ

 

Згідно Конституції України, громадяни України мають право на свободу об'єднання у політичні партії та громадські організації для здійснення і захисту своїх прав і свобод та задоволення політичних, економічних, соціальних, культурних та інших інтересів, за винятком обмежень, встановлених законом в інтересах національної безпеки та громадського порядку, охорони здоров'я населення або захисту прав і свобод інших людей (ст. 36 Конституції України).

 

Політичні партії в Україні сприяють формуванню і вираженню політичної волі громадян, беруть участь у виборах. Членами політичних партій можуть бути лише громадяни України. Обмеження щодо членства у політичних партіях встановлюються виключно Конституцією України і законами України (ст. 36 Конституції України).

 

 

 

Утворення і діяльність політичних партій та громадських організацій, програмні цілі або дії яких спрямовані на ліквідацію незалежності України, зміну конституційного ладу насильницьким шляхом, порушення суверенітету і територіальної цілісності держави, підрив її безпеки, незаконне захоплення державної влади, пропаганду війни, насильства, на розпалювання міжетнічної, расової, релігійної ворожнечі, посягання на права і свободи людини, здоров'я населення, забороняються (ст. 36 Конституції України).

 

Політичні партії та громадські організації не можуть мати воєнізованих формувань. Не допускається створення і діяльність організаційних структур політичних партій в органах виконавчої та судової влади і виконавчих органах місцевого самоврядування, військових формуваннях, а також на державних підприємствах, у навчальних закладах та інших державних установах і організаціях. Заборона діяльності об'єднань громадян здійснюється лише в судовому порядку (ст. 37 Конституції України).

 

Порядок створення, ліквідації та діяльність політичних партій в Україні регулюється Законом України "Про політичні партії в Україні" від 05.04.2001 № 2365-ІІІ із наступними змінами та доповненнями.

 

Станом на 19.09.2012 р. Міністерства юстиції України зареєстровано 202 політичні партії різного спрямування.

 

Перелік політичних партій України, зареєстрованих Міністерством юстиції України, за датою реєстрації (за станом на 21.09.2012). Подивитись >>

 

Перелік політичних партій України, зареєстрованих Міністерством юстиції України, за алфавітом (за станом на 21.09.2012). Подивитись >>

 

В розділі Аналітика дивіться також "Дотримання політичними партіями вимог Закону України "Про політичні партії в Україні" щодо висування кандидатів по виборах Президента України та по виборах народних депутатів України (ст. 24)".


<<назад

Сайт работает на BCMS при поддержке https://studiobrand.net