Центр политической информации «ДАТА»
суспільно- політичні проекти
прикладні наукові освітні
2009-2010 Ратушняк Сергій Миколайович. Передвиборна програма.

Опубліковано: "Урядовий кур'єр". - № 234 (16 грудня 2009 р.). - С 4.  

 

Передвиборна програма

кандидата на пост Президента України

Ратушняка Сергія Миколайовича

 
Насамперед треба визнати, що державу Україна, в сенсі класичному і цивілізованому, - не збудовано. Існує формальні ознаки: територія, мова, конституція, національна валюта. Але від президента, який нехтує конституцією до свавільного тлумачення законів суддями, правоохоронцями, чиновниками і громадянином ми дійшли до повної анархії і безправ'я простого громадянина. Всі роки незалежності владою створювались антисоціальні схеми, метою яких було привласнення багатств всієї держави невеличкою групою так званих олігархів, які і стали господарями понад 85% інтегрованих національних багатств, парламенту, уряду, прокуратури, судів, правоохоронної системи тощо. Де-факто, - створено середньовічна модель панування олігархіату. Це призвело до тотальної деградації суспільної моралі, повна зневага і, навіть, презирство до людини праці, не конкурентоспроможність національної економіки, падіння рівня освіти, медичного обслуговування, відсутність оборонної стратегії і боєздатності армії, комерціалізованість спецслужб, судів, митниць, інших фіскальних органів. Результат - остання десятка в світовому рейтингу країн при потенціалі бути в двадцятці світових лідерів, розвиток сепаратизму кримському, галицькому, закарпатському, буковинському. Реальна загроза реалізації балканського (чи югославського) сценарію і розшматування України на шість і більше сувееренних держав. Зупинити цей трагічний процес - наш священний обов’язок перед пращурами, нащадками і власною совістю.
 
     Що для цього потрібно.
1. Конституційне і законодавче закріплення жорсткої відповідальності відПрезидента до останнього голови сільради за взяті на себе передвиборчі обіцянки. Чіткий і прозорий механізм щорічного звіту і можливості відкликання будь-якого обраного представника влади. Виборність розповсюдити до керівників регіонів, суддів, керівників фінуправлінь. Після адмінреформи і укрупнення районів - прямі вибори керівників районів.
2. На законодавчому рівні зробити переоцінку приватизованої державної власності, вартість якої перевищує 10 млн.грн. Насамперед це стосується промислового і енергетичного комплексів. Там де об'єкт придбано за 5% від вартості повернути державі 95% вартості і таким чином зберегти право на приватну власність, але вже в цивілізованому форматі.
3. Негайне впровадження податку на багатство. Суть закону. Не оподатковується власність, зареєстрована на момент створення незалежної держави Україна - 1991-й рік; в містах - житлова площа 25-ть метрів квадратних на одну людину і 10-ть соток земельної ділянки, в селі - 50-т метрів квадратних житлової площі, 50-т - споруд і 1,5 Га землі. Все інше майно - оподатковується. Оподатковуються орендовані площі будь-яких споруд і землі. Розмір податку на багатство має сягати 1% щорічної плати від вартості. Досягти такого рівня необхідно за десять років. Таким чином на перший рік впроваджується 0,1 відсоток плати за майно і так до 1% на десятий рік. Оцінка майна визначається органами місцевого самоврядування з урахування кадастрації щодо розташування об'єктів, етажності, стану, цільового використання.
 
Завдання пп. 2 і 3. Примусити законодавчо інтегроване національне багатство і результат діяльності нації працювати не на купку олігархів, а на всю державу. У разі відмови Верховної Ради прийняти ці закони і внести відповідні зміни до Конституції України - винести ці питання на всенародний референдум. Виключно через референдум вирішувати питання, що до участі у міжнародних військових блоках, повноважень Президента, Верховної Ради і уряду.
 
Результатом реалізації пп. 2-3 є, щонайменше, подвоєння центрального і місцевих бюджетів. А звідси реальна, а не популістська можливість збільшення соціальних стандартів - зарплат і пенсій, які і є основним джерелом внутрішніх інвестицій. Що до стабільного і динамічного розвитку освіти, медицини і обороноздатності держави, то відсотки на ці галузі в видатковій частині державного бюджету мають бути аналогічними з середньостатистичними в бюджетах європейських держав.
4. Повернення ядерного статусу держави. Відновити повний цикл збагачення урану. Поставити ядерну зброю на озброєння збройних сил. Армію переводити на високотехнологічну, освоєння дистанційного керування озброєнням, вдосконалення спецпідрозділів, що діють виключно на професійній основі.
5. Чистка правоохоронної, судової, фіскальної систем повинна передувати реформуванні цих систем і виборності суддів. Майно цих посадовців і членів їх родин повинно повністю відповідати їх офіційному достатку. Все перевищене - є результатом корупційної діяльності і підлягає оподаткуванню -25% і звільненню з займаної посади без права працевлаштування в цих органах до кінця життя.
6. В мовному питанню потрібно не гнобити інші мови для силового домінування державної, а навпаки - розширювати наші мовні коридори. Вже через два роки зробити обов'язковим здачу екзамену, хоча б з одного предмету, іноземною мовою. Через п'ять років - двох екзаменів. Володіння російською є також нормою і обов'язком для чиновників всіх рівнів. Таким чином ми прорвемо «залізний за навіс» до світового інформаційного простору.
7. Створення в економіці ТНК (транснаціональних корпорацій) за участю західноєвропейських, російських і американських корпорацій. Це реальний захист суверенітету і зацікавленість наднаціональних структур в конкурентоздатності нашої економіки.
8. Енергозбереження - як складова національної ідеї. Три напрями. Модернізація промисловості, реформування енергоспоживання в комунальній сфері, активне створення енергетичної системи з поновлювальних джерел енергії, а також з переробки технологічних, побутових і біологічних відходів.
9. Жорсткий протекціонізм і захист вітчизняних товаровиробників. А це робочі міста і надходження до бюджету.
10. Центр діяльності всієї влади і суспільства є ЛЮДИНА, законослухняний громадянин з його достатками, захистом його прав і свобод.
11. Недопущення порушення законів жодним з суспільним суб'єктів.

<<назад

Сайт работает на BCMS при поддержке https://studiobrand.net