Центр политической информации "Дата"
WWW.DA-TA.COM.UA
   «»
У 2011 році Мін’юст проведе перевірку політичних партій щодо виконання вимог закону про участь у виборах

З квітня 2011 року Міністерство юстиції розпочне перевірку виконання партіями вимоги Закону України "Про політичні партії в Україні" щодо участі у виборах до Верховної Ради України та на пост Президента України протягом десяти років з дня реєстрації політичної партії. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович.

Міністр нагадав, що у квітні 2011 року минає 10 років з дня прийняття Закону України "Про політичні партії в Україні".

За словами Олександра Лавриновича, Міністерством юстиції вже направлено запит до Центральної виборчої комісії для отримання переліку політичних партій, які висували своїх кандидатів на виборах Президента України у 2004 і 2010 роках та виборах народних депутатів України у 2002, 2006 роках та позачергових виборах до Верховної Ради України у вересні 2007 року.

Стаття 24 Закону "Про політичні партії в Україні" визначає, що у разі невисування політичною партією своїх кандидатів по виборах Президента України та виборах народних депутатів України протягом десяти років орган, який зареєстрував політичну партію, має звернутися до суду з поданням про анулювання реєстраційного свідоцтва.

При цьому, згідно статті 18 Закону України "Про політичні партії в Україні" контроль за додержанням політичною партією вимог Конституції та законів України, а також статуту політичної партії здійснює Міністерство юстиції України.

Відповідно до статті 19 Кодексу адміністративного судочинства адміністративні справи про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії вирішуються окружним адміністративним судом, територіальна юрисдикція якого поширюється на місто Київ.

Рішення суду про анулювання реєстраційного свідоцтва політичної партії тягне за собою припинення діяльності політичної партії, розпуск її керівних органів, обласних, міських, районних організацій і первинних осередків та інших статутних утворень політичної партії, припинення членства в політичній партії. 
 

 

За даними Міністерства юстиції України 


<<назад
Центр политической информации "Дата"
info@da-ta.com.ua
WWW.DA-TA.COM.UA