Центр политической информации "Дата"
WWW.DA-TA.COM.UA
   «»
Мін‘юст рекомендує партіям, що братимуть участь у місцевих виборах, уточнити списки своїх парторганізацій

У зв’язку з проведенням у 2010 році чергових виборів депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів Міністерство юстиції звернулося до зареєстрованих політичних партій з рекомендацією здійснити перевірку інформації, яка міститься у реєстрах територіальних органів юстиції щодо зареєстрованих місцевих організацій.

Як повідомив Міністр юстиції Микола Оніщук, місцеві органи Міністерства юстиції України не пізніш як за 95 днів до виборів мають опублікувати у друкованих засобах масової інформації список місцевих організацій партій, зареєстрованих в установленому законом порядку. Вимога щодо публікування списку місцевих організацій партій міститься в частині одинадцятій статті 34 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів".

Міністр юстиції наголосив, що місцева організація партії може брати участь у висуванні кандидатів на місцевих виборах за умови, що зазначена організація партії зареєстрована в установленому законом порядку, а відповідна партія зареєстрована не пізніше як за 365 днів до дня виборів. Це визначено частиною третьою статті 33 Закону України "Про вибори депутатів Верховної Ради Автономної Республіки Крим, місцевих рад та сільських, селищних, міських голів"

При цьому частина дванадцята статті 11 Закону України "Про політичні партії в Україні", зобов’язує політичні партії інформувати Мін’юст про зміни назви, програми, статуту, керівних органів партії, їхньої адреси та місцезнаходження у тижневий строк після прийняття рішень з цих питань.

У зв’язку з цим, Міністерство юстиції звертається до зареєстрованих політичних партій з рекомендацією перевірити інформацію у реєстрах територіальних органів юстиції щодо зареєстрованих місцевих організацій.

Міністерство юстиції також направило нагадування Головному управлінню юстиції Міністерства юстиції в Автономній Республіці Крим, головним управлінням юстиції в областях, містах Києві та Севастополі про необхідність виконання вимог закону щодо публікування у друкованих засобах масової інформації списку місцевих організацій партій, зареєстрованих в установленому законом порядку.

За даними Міністерства юстиції України


<<назад
Центр политической информации "Дата"
info@da-ta.com.ua
WWW.DA-TA.COM.UA